nedeľa, septembra 22, 2013

Tour de Stormy aka týždenné okienko plné (ne)podstatných informácií #5

Poviem vám to takto, na rovinu. Je to zlé. Niežeby som denno-denne strávila nad knihami do školy, ale... aspoň by som mala. Stále mám taký nejaký pocit, že mi celkom nedošlo, že už bude o chvíľu koniec septembra a mala by som sa do toho oprieť. Viete – snažím sa venovať maturitným predmetom a všetkým tým testom a odporúčanej literatúre kvôli prijímacím skúškam, ale... keď do vás hustia z predmetov ako je fyzika či biológia apod. (z ktorých mám po toľko hodín ako zo seminárov... čiže pri dejepise sú to DVE hodiny, ktoré sa vlastne rovnajú hodinám z fyziky a bioly, ktoré mi absolútne netreba), tak sa to nedá. Musíte myslieť na nejaké sprosté grafy a vzorce a genetický kód a je vám to tak neskutočne na riť. Ide tak trochu aj o to, že na seminári z dejepisu, k nám hodili i štvrtákov. My oktávania ideme ešte podľa starého systému, áčkari idú podľa nového = chaos, chaos, chaos. Preberáme veci, čo už máme prebraté, lebo primadoni z Áčky to ešte nemali. Najradšej by som niekoho na tej našej poondiatej škole kopla, pretože šetria peniazmi proste tam, kde sa to nedá. Blbci, idioti, debili na tretiu. Nemám slov.
Ja a čítanie... haha. Ani k tomu nejdem urobiť samostatný odsek, pretože je to k smiechu. Hej, čítam. Trochu. Jediná kniha, pri ktorej nemám výčitky, že ju čítam, je Kto chytá v žite. Dôvod? Simple! Je to povinné čítanie, ale našťastie ma to baví tak veľmi, že mi ani nevadí to ‚povinné‘ pred tým čítaním. A celkom mi teraz hlavný hrdina prišiel vhod – tiež si o všetkých myslím, akí sú stupídni, ako riešia koniny a som v neskutočných depkách. Haha, som zvedavá, kedy sa z tohto obdobia svojho života opäť dostanem, bo ho mám dosť. Vidíte všade to nervózne haha? Hej, presne tak sa cítim. Som roztekaná jak... čo ja viem, ani správne prirovnanie mi neprichádza na um.

Posledné tri dni som bola doma (ako pracovné – streda, štvrtok, piatok) s angínou. Zajtra idem na kontrolu. Niežeby som bola nejaká ňafka, čo nič nevydrží, ale keď poviete svojim ignorantským spolužiakom, že na tom nie ste dobre zdravotne (lebo polka triedy príde nachcípaná neskutočne) a ešte just nechajú otvorené okno a dvere, nech je prievan, však prečo nie... tak vám nie je všetko jedno. Radšej som tie tri dni ostala doma, nech sa z toho dostanem a antibiotiká poleteli do skrinky a odvtedy som ich ani nevidela. Prešlo to aj s paralenom (mala som horúčku) a zázvorovo-šalviovým čajom. A som zdravá ako rybička! Ak by som to nevybila z organizmu teraz, o týždeň by som sedela doma v takom stave, že by ma v škole nevideli pol mesiaca.

A k tomu... v sobotu sa mi brat žení, čiže musím byť fit. Idem mu dokonca za svedka a som z toho nervózna. Z jedného poondiateho podpisu! Chápete to?! Som strašne rada, že to všetko dopadlo tak, ako to dopadlo. Plus – na ďalší víkend (nie svadobný) sa chystá ďalšia akcia, takže sa teším, teším. Trochu zase vybijem z hlavy tú odpornú školu a stres a tú nenávisť, ktorú šérujem s Holdenom z Kto chytá v žite. Ok, až tak zle na tom nie som, ale tú jeho nechuť k celému svetu úplne chápem.

A aby ste si nemysleli, že som zabudla na cyklistiku – nezabudla. V priamom prenose som videla, ako si to náš Peťo spokojne dojazdil v samostatnom úniku až do cieľa na Grand Prix de Cycliste v Montreale. Teším sa na majstrovstvá, ktoré začínajú dnešnou tímovou časovkou! Super, aspoň budem mať čo pozerať, treba mi poprepisovať všetky tie poznámky. Bože, ako to len ja neznášam! Krom iného som si čo to načítala o dopingu na Tour de France a všeobecne v cyklistike a keby že nemám knižný blog, na ktorý už aj tak píšem moc z môjho života, tak by som vám k tomu čo to povedala. Nechcem obhajovať Armstronga, z morálneho hľadiska to je fakt odporné a ešte k tomu sa správal ako kus hovna k ostatným, ale... nemali mu tituly vziať. Potom by ich mali pobrať ešte kdekomu inému. ;) Proste sa stal obetným baránkom. Čo už...

Čo sa týka blogu samotného – doťahujem posledné detaily súťaže. Snažím sa vymyslieť indície (zahráme sa tak trochu na Sherlocka Holmesa), ktoré budú stáť zato, ale zatiaľ sa na ne nedá pozerať a nechcem ani povedať, ako znejú, bola by som už príliš vulgárna. Ale určite som nato nezabudla, len moja múza je už nejaký ten piatok na dovolenke a ožiera sa. Bezo mňa! Keď sa vráti, nakopem ju do zadku a pripútam k posteli. Však veď ona uvidí!

Good luck, všetkým!


P.S.: 22. októbra mám skúšky v autoškole. Dám to! Práve som sa tak rozhodla! No matter what! Haha... už som fakt mimo.

11 komentárov:

 1. Já to mám ve škole podobně, až na to, že ještě nejsme v jednom kole. To teprve přijde. Tenhle týden nejpozději. Už to vidím, že zase strávím hodiny a hodiny nad občankou, kterou mám jen "do počtu", protože naše učitelka neumí přestat vyšilovat. Měli jsme zatím jednu hodinu, a už budeme psát test. Z toho, co se loni probíralo na semináři, na který jsem nechodila. Nejradši bych to vedení za.... víš co.
  Jinak jsem hrozně ráda, že jsem se zbavila aspoň fyziky, biologie a chemie. Jen začínám litovat, že jsem si místo občanky nevzala zeměpis. Na co jsem myslela?? Na co?? :D Taky už jsem stihla být nemocná. Tak budu držet palce, ať jsi co nejdříve fit a blahopřeju k bratrově svatbě :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. To vedenie by každý najradšej asi odstrelil. Ja som vyfasovala 5 z fyziky, pretože som vážne nemala čas sa tomu hlúpemu predmetu venovať, keď si musím vypracovávať maturitné témy a učiť sa ich atď. Proste je toho jednoducho moc, lenže aby ma pripustili k maturite, musím absolvovať i hodiny z fyziky. Všetci učitelia sa nám snažia vyjsť v ústrety, aby sme rýchlo nazbierali známky a mohli sa venovať len tomu, čo potrebujeme, len tá sprostá fyzikárka nie, lebo si musí ustavične dokazovať, aká je dôležitá :)
   Nečudujem sa, že si rada, že si sa ich zbavila. Aj ja by som ich poslala do čerta, ak by som mohla :D Ďakujem :)

   Odstrániť
 2. Teacher is absent - tak to je zlatá veta, ktorá nikdy neomrzí 8D Dokonca aj na VŠ si vždy ráno povieme, že "bodajby tá suka nedošla!" 8D

  Normálne som sa teraz na 5 minút zamyslela, či som čítala Kto chytá v žite 8D Možno sme mali tak podrobný obsah v zošite, že sme to nemuseli čítať alebo som to čítala ale nebavilo ma to a tak si nepamätám, či som to čítala 8D logika niekde unikla...

  Svadba jeeej 8)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Kto chytá v žite je kniha, ktorú si fakt človek musí prečítať kým nemá 20, potom stratí čaro :) Už len z toho dôvodu, že Holdena nepochopí. Ja som akurát v takom stave, keď každého neznášam a všetci mi prídu fakt ako blbci, takže mi Holden fakt padol do rany :)

   Odstrániť
 3. Jsi šikulka a všechno zvládneš.

  OdpovedaťOdstrániť
 4. so školou to mám rovnako...máme 19 predmetov a niektoré sú nám fakt na riť, ale neurobím s tým nič -.- ...proste by som fakt potrebovala prázdniny a to sme len na konci septembra... -.-
  svadbu si hlavne uži aspoň zabudneš na stres...aj v našej rodine by sa už nejaká zišla.. :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. 19? Uff... toľko ich zase nemám. Dosť sa mi to zredukovalo, ale stále je toho moc - hlavne toho, čo mi netreba. Fajn, nech mi dajú raz do týždňa tú blbú fyziku a biológiu, ale nie 2-3x. To už je moc :D
   TO teda dúfam, ďakujem, užijem si ju ;) Hlavne sa najem! :D

   Odstrániť
 5. Vy máte biolu a fyziku aj keď nejdete maturovať? PANEBOŽE! Ja aspoň viem, že si trpím len to, čo som si sama vymyslela (fajn, ja si to masochisticky užívam, ale spánok by bodol. Už ma aj napadlo sa hodiť na marodku, ale teraz je spolužiačka dva týždne mimo a keď vidím, čo všetko musí doberať... Nechcela by som. :D Tak si to radšej polomŕtva odsedím. :D).
  Btw - ja mám skúšky 7.10. Dáme to! Všetko. Maturu, prijímačky, autoškolu... Je už síce otázne v akom stave z toho v júni vyjdeme, ale dáme to... :D

  Poriadne sa odreaguj. Ja som mala podobnú akciu teraz v sobotu a bodlo to poriadne. Síce kúsok ľutujem, že som stratila celú nedeľu, ktorú som nebola schopná ani vyjsť z postele, nie to sa ešte učiť, ale... Treba sem tam vypustiť paru. Inak budeme z tej školy na práškoch. :)

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Ja mám od školy na týždeň voľno. Ale niežeby som si to nejako užívala. Som chorá a môj mozog je taký otupený, že keď prečítam nejakú dlhú vetu v knihe, chvíľu mi trvá, kým mi dôjde jej zmysel. Nahováram si, že to so mnou nie je také zlé, ale očividne je, tak sa snažím spamätať a mám taký dojem, že ak sa čoskoro nepustím do učenia, budem to ešte ľutovať. Od kamošky by som si tiež mala požičať Kto chytá v žite, nech mám aspoň trochu pocit, že niečo robím.
  Inak ja po škole večne behám a zatváram dvere alebo okná, aby nebol prievan. Veľmi mi to vadí a nechápem, prečo si to ostatní vôbec nevšímajú (zrejme ešte nemali zapálený trojklanný nerv).

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Ahoj. Dúfam, že sa nebudeš hnevať. Nominovala som ťa v tomto tagu http://madzgy.blogspot.sk/2013/10/nieco-o-mne-alebo-liebster-award-tag.html

  OdpovedaťOdstrániť

Je mi to veľmi ľúto, ale z dôvodu množstva spamov som musela zaviesť opisovanie z obrázka. Pevne verím, že sa množstvo spamov zredukuje a teším sa na vaše komentáre! :)