streda, februára 01, 2012

ÚSB aneb čo sa pod tou skratkou skrýva?

Jedného krásneho dňa sa zrodila myšlienka...

No aby táto myšlienka mohla rásť a dozrievať, ktosi si ju musel vziať pod svoje ochranné krídla. 8 slovenských blogeriek sa o ňu s láskou staralo a formovalo z nej čosi väčšie. Čosi, čo by stálo za zmienku. A dnes? Dnes je deň, keď vám to všetko predstavíme!

 
ÚSB – alebo inak – knižná Únia slovenských blogerov, je neoficiálnou skupinou združujúcou slovenské blogy. Jej cieľom je urobiť prehľad o slovenských knižných blogoch a uľahčiť vzájomnú komunikáciu. A ako sa hovorí, v jednote je sila a viac hláv toho vymyslí viac, ako jedna jediná. Takto by sme na slovenský „blogovo-knižný trh“ mohli priniesť množstvo informácii z knižného sveta. A ako všetci vieme, začiatky nikdy nie sú ľahké. Preto ďalším cieľom ÚSB je, aby „veľké blogy“ podali pomocnú ruku „malým blogom“ a pomohli im nájsť zlatú strednú cestu k tomu, ako sa stať „veľkým“.

Zaujalo vás to a radi by ste sa k nám pridali? Nič nie je ľahšie! Jedinou podmienkou je blog funkčný minimálne 2 mesiace s knižným (pravidelne sa aktualizujúcim) obsahom. A plus – vyplniť tento jednoduchý FORMULÁR. No ak sa bojíte, že by ste prišli o svoju slobodu, nemajte strach! Každý blog funguje naďalej samostatne. Cieľom ÚSB nie je zosúladiť všetky články tak, aby stratili svoju jedinečnosť. Ide o vzájomnú pomoc a komunikáciu, ktorá zlepší vzťahy medzi nami.

No aby som vás neunudila k smrti, viac sa dozviete u JUDIT @ MY ALTERNATIVE WORLD OF BOOKS, ktorá si pre vás pripravila rozsiahlejší informatívny článok. Upozorním už len na jednu vec – hore na lište nájdete i podstránku ‚ÚSB‘, v ktorej nájdete základné informácie, link na vyššie spomínaný formulár i odkaz na FB stránku.

 

2 komentáre:

  1. Skvělý nápad... škoda, že jsem z Česka :( :D

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Konečne som sa dozvedela čo to je. A odpúšťam ti, že si mi to neprezradila skôr :P

    OdpovedaťOdstrániť

Je mi to veľmi ľúto, ale z dôvodu množstva spamov som musela zaviesť opisovanie z obrázka. Pevne verím, že sa množstvo spamov zredukuje a teším sa na vaše komentáre! :)