utorok, februára 28, 2012

Demonglass

!MOŽNÉ MENŠIE SPOILERY K PREDCHÁDZAJÚCEMU DIELU – HEX HALL (recenzia)!

Sophie si myslela, že je čarodejnica.

Demonglass (Hex Hall Series #2)
Práve preto bola poslaná do Hex Hall, reformnej školy pre delikventov Prodigia (aka víly, kožomenci a čarodejnice/čarodejníci). No to bolo pred tým, ako objavila rodinné tajomstvo a to, že chlapec, do ktorého sa zahľadela, pracuje pre The Eye (Oko), skupinu usilujúcu sa o vyhladenie Prodigia z povrchu zemského. Ukáže sa, že Sophie je démon, jeden z dvoch, ktorí žijú – druhým je jej otec. Horšie je to, že jej sily ohrozujú životy všetkých, ktorých miluje. Preto sa rozhodne odísť do Londýna na nebezpečnú procedúru, počas ktorej zničia jej moc. No keď prichádza, zisťuje šokujúce odhalenie. Jej noví priatelia sú tiež démonmi. Niekto ich tajne vyvolal s túžbou využiť ich silu a pravdepodobne nie pre dobré účely. Medzitým, The Eye je rozhodnuté chytiť Sophie a využívajú na to Archera. Ale ona k nemu už nič necíti. Alebo...

Rachel Hawkins má úžasný dar. Dokáže vás nútiť k výbuchom smiechu i počas situácií, ktoré nie sú pre nikoho dvakrát príjemné. Ale vy sa smejete, pretože Rachel to podá spôsobom, z ktorého priam srší, že vlastne o nič nejde. V živote to máte jednoducho tak – nič nie je len čierne, alebo biele. Všetko hýri farbami a preto i v období, keď si myslíte, že už horšie ani nemôže byť, sa vždy objaví niekto (alebo niečo), kto (čo) vám vykúzli úsmev na tvári.

Spočiatku sa kniha rozbieha pomalšie ako prvá časť – Hex Hall. No ako náhle sa dostanete do Londýna spolu so Sophie, všetko naberá nové obrátky a človek sa knihy jednoducho nevie nabažiť. Čo sa deje so Sophie? Ako sa rozhodne? Stále cíti niečo k Archerovi, alebo to bolo len poblúznenie? Čo urobí, aby predišla strateniu vlastnej kontroly, počas ktorej by mohla ublížiť najbližším? Celý čas si kladiete jednoduché otázky. Odpovede prichádzajú, ale za akú cenu? Čo tak si zakričať do vankúša a vybúriť všetky emócie, ktoré sa vo vás nahromadili? To, čo sa deje, sa čitateľovi nemusí páčiť, ale stále chce viac. Chce zistiť, ako sa to skončí. Chce vedieť, čo sa bude so Sophie diať i za cenu toho, že sa nevyspí, alebo bude kvôli jej osudu nadávať ešte pár dní po dočítaní.

Čo sa týka postáv... čo by som vám mohla povedať? Sophie + Archer = dokonalé sarkastické duo. Bez debaty. Ich život nie je ľahký, ale snažia sa ho brať s nadhľadom a bojovať. A ich doťahovanie je jedným z najlepších faktorov knihy. Sú párom, ktorí si nevyznáva nehynúcu lásku od začiatku prvej časti. Sú len mladými ľuďmi, ktorí časom našli pochopenie u toho druhého. A to je viac ako ustavičný (priam) prednes lásky. Risk je zisk. A oni to vedia. Mnoho postáv sa vracia z Hex Hall. Niektoré obľúbené, iné neznesiteľné. Zopár ich pribudlo. No ako celok tvoria zaujímavú skupinu charakterov, ktoré by ste v bežnom živote mohli aplikovať na niektorého známeho.

Koniec je... dych vyrážajúci. Ako náhle dočítate posledné vety a zistíte, že pokračovanie vyjde až v marci, máte chuť kričať: PREČO?! PREČO?! PREČO?! Rachel to sekne uprostred čohosi, čo vám nedáva zmysel. Srdce vám bije ako o závod, ledva dýchate a najradšej by ste sa pustili do pokračovania. A také konce sú najlepšie. Konce, po ktorých by ste najradšej schmatli ďalšiu knihu a čítali, ako by vám išlo o život.

Demonglass si drží úroveň prvého dielu a v druhej polovici sa výrazne zvýši. Štýl Rachel je jedinečný a Sophie nezabudnuteľná. Ostáva už len jedna jediná otázka – Ako to celé dopadne?

Moje hodnotenie:


4 komentáre:

 1. vyzerá to super...určite to zaradím do zoznamu čo si chcem kúpiť 8) ale najprv 1-ku 8D

  OdpovedaťOdstrániť
 2. aaaaa :D ja ju už mám doma! a vzadu je čo? no predsa prvá kapitola Spellbound! :D :D Och bože, ako sa len teším na Spellbound :D už len niekoľko týždňov :D
  ale inak som úplne v poriadku :D

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Vyzerá to skutočne dobre, musím si niekde nájsť aj prvý diel a asi sa pustím do čítanie :-)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Souhlasím s 5 hvězdičkami..:D Naprosto úžasná knížka... :) Zrovna jsem si z knihkupectví přinesla Hex Hall 3, tak se na to musím rychle vrhnout.:D

  OdpovedaťOdstrániť

Je mi to veľmi ľúto, ale z dôvodu množstva spamov som musela zaviesť opisovanie z obrázka. Pevne verím, že sa množstvo spamov zredukuje a teším sa na vaše komentáre! :)