streda, septembra 07, 2011

R.I.P. Pavol Demitra

29. novembra 1974 sa v Dubnici nad Váhom narodil Pavol Demitra. Náš kapitán na MS v hokeji, strelca víťazného gólu vo Vancouvri 2010... muž, ktorý nás reprezentoval so cťou a stal sa legendárnou 38.
Dnes, 7. septembra 2011, došlo k nehode v moskovskom čase 16:00 pri Jaroslavľe, keď celý tím Lokomotiva Jaroslavľ nastúpil na lietadlo, ktoré sa krátko po štarte zrútilo. 
Na palube sa nachádzali i českí hokejisti Jan MarekJosef Vašíček a Karel Rachůnek.
Všetko toto sú známe správy a ja si aj tak nemôžem dovoliť nenapísať o tejto tragédii článok. Všetci, nie len náš Pavol a českí hokejisti, boli mladými úspešnými ľuďmi s rodinami, ktorí dnes ukončili svoju púť týmto tragickým spôsobom. Keď som prišla domov a čítala prvé články, nedokázala som tomu uveriť. Stále som dúfala, že je tu ešte nejaká nádej, že tým jedným človekom, ktorý prežil, bude Paľo, alebo niekto z našich českých susedov. Všetci sa však objavili na zozname mŕtvych a mne ostali oči len pre slzy. 
Mladí ľudia nemajú umierať. A už vôbec nie takýmto spôsobom. 36 rokov je príliš skoro... a k tomu, na palube boli i mladší hokejisti (napr. Vašíček, ktorý mal o pár dní osláviť 31 rokov).
Čím ďalej, tým viac si uvedomujem, že úsvit, ktorý ráno vidíme, môže byť tým posledným a preto si musíme vážiť každú jednu chvíľku, ktorú máme možnosť prežiť.

Títo hokejisti boli známi medzi svojimi, v Európe i vo svete. Všetci mali najbližších, pre ktorých znamenali neskutočne veľa a táto správa jednoznačne otriasla celou Európou. 

Odpočívajte v pokoji. Navždy ostanete v našich srdciach!


1 komentár:

  1. Souhlasim, když mim mamka řekla, že spadlo letadlo s hokejistama a mezi nima byli naši a váš hokejista, řekla jsem si, že to je kravin, přece nemůžou umřít, když my je tak potřebujem. Je to obrovská škoda. Pěkný článek.

    OdpovedaťOdstrániť

Je mi to veľmi ľúto, ale z dôvodu množstva spamov som musela zaviesť opisovanie z obrázka. Pevne verím, že sa množstvo spamov zredukuje a teším sa na vaše komentáre! :)