pondelok, júla 18, 2011

30 Day Book Challenge - Day 04: Kniha, ktorá ma rozplakala


Kniha: Ema
Autor: Soňa Rebrová
Obsah z Martinus.sk:
Skutočný príbeh o tom, že nádej umiera posledná. Ale predsa umiera.

Najkrajšie zážitky sa ženám matkám vždy spájajú s deťmi. Čo však prežíva mama, keď jej malej dcérke diagnostikujú rakovinu?

Ivana žije spokojným a vyrovnaným životom a dokáže si ho vážiť - má staršiu dcéru Vanesu z prvého manželstva a malú Emku s novým partnerom, so všetkým jej pomáha jej mama. Obyčajné všedné šťastie sa otrasie v základoch, keď trojročnému dievčatku objavia nádor na mozgu. Pre Ivanu sa domovom stáva detská onkológia a najbližšími ľuďmi personál nemocnice. Priatelia sa diagnózy jej dcérky desia a jeden po druhom ju opúšťajú.

Po prvej ťažkej operácii sa Emkin stav zlepší, nádej, že sa úplne vylieči, však trvá len krátko. Do krízy sa dostáva aj Ivanin partnerský vzťah...
Príbeh opierajúci sa o skutočné udalosti, o reálne osudy umierajúcich detí a ich rodičov, ktorým pomáha nezisková organizácia Plamienok.

Ema nie je kniha, ktorou vás spisovateľka ohúri neskutočným talentom. Ide však o skutočný príbeh, ktorý vám vtisne slzy do očí. Ja som nevydržala bez sĺz. Od začiatku viete, ako to dopadne, ale stále veríte, že sa to skončí inak. Išlo o prvú knihu, ktorú som preplakala doslova od začiatku do konca... 


1 komentár:

 1. Ӏ lοved as muсh as you ωill receive сaггіed οut right here.
  The sketсh is tastеful, уour authoгed mаteriаl
  ѕtylіsh. nοnethelеsѕ,
  you соmmаnd get got an shаkinеѕѕ over thаt
  you wish be dеlіvering thе follοωing.

  unwell unquеstionably cοme morе formerlу again as eхactly thе sаme nearly ѵеry often inѕide casе уоu shielԁ thiѕ inсrease.


  my web page garden center

  OdpovedaťOdstrániť

Je mi to veľmi ľúto, ale z dôvodu množstva spamov som musela zaviesť opisovanie z obrázka. Pevne verím, že sa množstvo spamov zredukuje a teším sa na vaše komentáre! :)