streda, júna 01, 2011

Waiting on Wednesday #4


Meme usporadúva Breaking the Spine a autorom tejto krásnej ikonky je vlastníčka blogu Extreme Reader Book Reviews :) Ide o môj štvrtž príspevok do tohto týždenného meme! :) Podstatou meme je uviesť knihu, ktorú si chcete prečítať. Je jedno, či je už na svete, alebo ešte len vyjde. Je to na vás! :)
SKÔR NEŽ UMRIEM - Jenny Downham
5. júl 2007
Oficiálna slovenská anotácia:
Každý z nás vie, že raz zomrie.
Lenže v šestnástich to nečaká nikto.
Smrteľne chorej Tesse Scottovej zostáva iba niekoľko mesiacov života a ona sa rozhodne prežiť ich absolútne naplno. Nechce byť ukrátená o nič, čo život ponúka jej zdravým rovesníkom.
Číslo jeden na jej zozname je sex. A začať chce dnes večer.

Splniť si túžbu nebýva ľahké a zakaždým je tu riziko, že namiesto radosti zažijeme rozčarovanie. A niekedy si nás šťastie vystriehne vo chvíli, keď ho najmenej čakáme.
Tento nevšedný román o neskrotnej túžbe žiť a milovať tvárou v tvár vlastnej smrti je vášnivou oslavou života.
***
Ide vraj o príbeh plný pocitov, čo sa dá vyčítať i zo samotnej anotácie. Určite po knižke čoskoro siahnem :)

2 komentáre:

  1. Kniha vyzerá veľmi dobre.. a dej ma zaujal.. taktiež si ju asi čo najskôr zakúpim... ak ťa ten dej nadchol skús si pozrieť film "Keith". Je o chlapcovi ktorý má rakovinu a trpí depresiu, no ešte pred tým za zaľúbil do jedného dievčaťa... je to krásny film... je dosť na pochopenie a každý tomu pochopí inak... na konci som dokonca neudržala slzy ;)

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Určitě si to přečti. Ale přibal si k tomu krabicu kapesníčků. protože to byla fakt emoční zabíračka:D

    OdpovedaťOdstrániť

Je mi to veľmi ľúto, ale z dôvodu množstva spamov som musela zaviesť opisovanie z obrázka. Pevne verím, že sa množstvo spamov zredukuje a teším sa na vaše komentáre! :)