pondelok, júna 20, 2011

Dystópia od SLOVARTU

Slovart v posledných dňoch vydal svoju prvú dystópiu od Carrie Ryan pod názvom Les kostí. V originálne môžte knihy poznať ako The Forest of Hands and Teeth. Z praktických dôvodov bol názov v slovenčine skrátený na Les kostí. U našich susedov kniha vyšla pred nedávnom taktiež a to pod názvom Les rukou a zubů. Dystópia je veľmi obľúbeným žánrom vo svete, hlavne od mánie Hry o život (ktorých som neskutočným fanúšikom, áno, priznávam :))

Oficiálna anotácia:
Hlavná hrdinka Mary žije v postapokalyptickej kolónii, ktorú obklopuje v tesnom zovretí Les kostí plný znesvätených zombií. Obyvateľov pred nimi chráni iba plot z pevného pletiva. Ľudia pomaly zabúdajú na minulosť, podaktorí už ani neveria, že kedysi existovala rozvinutá civilizácia, iní zasa žijú v presvedčení, že za Lesom kostí, v ktorom na nich číha nebezpečenstvo, už nič nie je. Iba nepatrná hŕstka si zachovala vieru v existenciu života za Lesom. Mary hľadá odpovede na nepohodlné otázky: Prečo sa Znesvätení vrátili? Je kolónia naozaj jediným miestom na Zemi, v ktorom dnes existuje život? Dá sa prejsť Lesom kostí a nestať sa Znesvätenou? A ešte čosi – Mary verí v lásku.
Trailer ku knihe:

Väčšou novinkou však pravdepodobne bude preloženie dvoch významných dystopických sérií. Začneme tou staršou, ktorá je na knižnom trhu už dlhšiu dobu. UGLIES od Scotta Westerfelda. Prvá časť by mala vyjsť začiatkom roka 2012, presnejšie behom januára. Konečný názov ešte nie je známy, pravdepodobne však ostanú pri pôvodnom Uglies, alebo sa dočkáme prekladu Škaredí. Kto sa teší tak ako ja? :)

Oficiálne obálky
NEW VERSION
OLD VERSION 
A na koniec posledná novinka. Hovorí vám niečo meno Veronica Roth? A čo tak Divergent? Áno, ide o novú dystópiu, ktorá zhliadla svetlo sveta v máji tohto roku. My sa jej dočkáme mesiac po vydaní Uglies, teda vo februári, pod názvom Divergencia. A čo je pozitívne, v preklade sa dočkáme pôvodných názov frakcií, ktoré sa v knihe objavia! :)

Knižný trailer:

Kniha mi stojí na poličke v angličtine, mnohí ju porovnávajú s Hrami o život. Sama sa jej neviem dočkať, momentálne mám však rozčítaný vyššie spomínaný Les kostí. Pevne verím, že tieto správy vás potešili a neviete sa dočkať začiatku budúceho roka ;) A možno mám pre vás prichystané i menšie prekvapenie :)

 

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Je mi to veľmi ľúto, ale z dôvodu množstva spamov som musela zaviesť opisovanie z obrázka. Pevne verím, že sa množstvo spamov zredukuje a teším sa na vaše komentáre! :)