sobota, mája 14, 2011

Quote of the Week #5

Môj piaty príspevok do sobotňajšieho meme, ktoré usporadúva Judit. Konečne som si našla trošku času zalistovať v knihách a nájsť svoje milované scény. I keď tých vtipných mám uložených viacero. Pre tento raz som však vytiahla úseky len z jednej knihy a vopred upozorňujem. Je tu možný výskyt SPOILEROV.

Kniha: City of Bones
Autor: Cassandra Clare

Vtipná scéna
Potkan se jí schoulil v dlaních a bázlivě vypískl. Clary si ho nad­šeně přitiskla k hrudi. „Ty jeden chudáčku," řekla něžně, skoro jako by to byl její domácí mazlíček. „Chudáčku Simone, to bude dobrý, slibuju..."

„Já bych ho tolik nelitoval," řekl Jace. „Tak blízko k druhé metě se nejspíš ještě nikdy nedostal."

Romantická scéna
Mezi dvěma kroky si všimla, že se na zemi něco bíle zablýsklo. Ležel tam nůž, jímž Jace okrajoval jablka. Rychle uskočila, aby na něj nešlápla, a ramenem vrazila do Jaceova ramene. Natáhl ruku, aby ji podržel, zrovna když se k němu otočila a chtěla se mu omluvit, a pak ji tou rukou najed­nou objímal a líbal ji.
Ze začátku to vypadalo, jako by ji vůbec políbit nechtěl, jeho sevřené rty neústupně spočívaly na jejích. Pak ji objal oběma ruka­ma a přitáhl si ji k sobě. Jeho rty se poddaly. Cítila rychlé bušení jeho srdce a sladkou chuť jablka, která mu ulpěla na rtech. Zajela mu prsty do vlasů tak, jak po tom toužila od chvíle, kdy ho poprvé uviděla. Hedvábně jemné vlasy se jí vlnily mezi prsty. Srdce jí bilo jako o závod a v uších se jí ozývalo šumění připomínající mávání křídel...
 
Silný moment
Milovat znamená ničit.

2 komentáre:

  1. Och, nie, nečítaj to česky! Tam volajú Magnusa "Krasomil Pohroma"!

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Joj, ty :D Čítala som to anglicky, kniha mi anglicky i príde, len tie scény som našla po česky lebo som lenivá prekladať :D

    OdpovedaťOdstrániť

Je mi to veľmi ľúto, ale z dôvodu množstva spamov som musela zaviesť opisovanie z obrázka. Pevne verím, že sa množstvo spamov zredukuje a teším sa na vaše komentáre! :)