pondelok, marca 14, 2011

Krásni a mŕtvi sú tu…

…už čoskoro!

Koncom marca sa na pultoch kníhkupectiev objaví prvá časť série Krásni a mŕtvi, od britskej autorky Eden Maguire, pod názvom Jonas. Inšpiráciu pre túto sériu našla v americkom Colorade, kde si často chodí vychutnávať nádhernú panorámu zasnežených hôr.

„Bolo to, akoby sa zastavil čas. V kuchyni stálo starodávne hojdacie kreslo a liatinové kachle a vonku vietor zúrivo mykal vrátami starej stodoly.“ Práve počas tejto chvíle našla autorka prvé semienka príbehu Krásnych a mŕtvych. Podnetom pre autorku však bola i knižka Búrlivé výšiny, od známej autorky Emily Brontëivej a zároveň jej záujem o paranormálne javy.

A aké sú názory? Jedna britská čitateľka sa o knihe vyjadrila nasledovne: „Úžasné. Minulý rok som čítala Twilight ságu a nemyslela som si, že nejaké knihy môžu byť lepšie, ale táto je.“

Publishers Weekly sa smerom ku knihe vyjadrili taktiež: „Kniha je napísaná prístupným štýlom, téma lásky silnejšej než smrť dokáže osloviť široké publikum. Príbeh je reťazcom dramatických stretnutí, romantických medzihier a nebezpečných okamihov, pri ktorých budete tajiť dych.“

O čom vlastne prvá kniha tejto tetralógie je:

Nie sú živí, no nie sú ani mŕtvi. Sú niečo medzi tým.
V priebehu jedného roka zomrú za zvláštnych okolností štyria krásni mladí ľudia, študenti ellertonskej strednej školy. Jonas, Arizona, Summer a Phoenix. Tá posledná smrť zasiahne Darinu najviac. Bol to jej chlapec, jej veľká, najväčšia láska...
Je Darinino stretnutie s Krásnymi mŕtvymi skutočné? Čo znamenajú tie anjelské krídla, ktoré vidí, počuje a ktoré nakoniec sama dostáva?
Jonas zomrel ako prvý, zabil sa na motorke. Je tu však toľko nezodpovedaných otázok.... Rovnako ako ostatní sa vracia do sveta živých z predpeklia, čakárne, kam prichádzajú duše zomretých, aby na ne našiel odpoveď.
Darina je jediná, kto môže Krásnym mŕtvym pomôcť.

Knižku si môžete predobjednať TU, priamo na stránkach Fragmentu. Predajná cena v kamenných kníhkupectvách bude 7,99€, čo je prakticky bagateľ! Siahnete rovnako ako ja, po prvej časti tejto paranormálnej série? Pevne verím, že áno!                                                                                                   

3 komentáre:

  1. Na Krásné mrtvé už si brousím zuby:D Příště možná zahrnu i Slovensko, ale nechtělo se mi zjišťovat, jak to je s poštovným. Jsem nenapravitelný lenoch:D

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Tak nakonec se můžeš taky zapojit:D Expandovala jsem i na Slovensko:) Doufám že jsem ti udělala radost:D

    OdpovedaťOdstrániť
  3. Jéééj, tak to si mi urobila neskutočnú radosť ♥

    OdpovedaťOdstrániť

Je mi to veľmi ľúto, ale z dôvodu množstva spamov som musela zaviesť opisovanie z obrázka. Pevne verím, že sa množstvo spamov zredukuje a teším sa na vaše komentáre! :)