utorok, marca 01, 2011

Knihy na mesiac... MAREC

Čo teda plánujem prečítať behom marca a čo si prenášam z februára, keď že som čítala niečo iné a nie to, čo som si naplánovala? :)

Autor: Maggie Stiefvater
Kniha: Shiver
Obsah (oficiálna anotácia): 
Jedného dňa napadnú malú Grace vlci. Jeden z nich, ten so žltými očami, ju však ubráni a odtiahne do bezpečia. O niekoľko rokov Grace nájde na verande svojho domu postreleného chlapca so žltými očami...

Chlad

Grace roky pozorovala vlčiu svorku v lese za domom svojich rodičov. Jeden zvláštny vlk so žltými očami – jej vlk – zas tajne sledoval Grace. Zdalo sa jej, že ho pozná, ale netušila odkiaľ.

Horúčava

Sam viedol dva životy. Ako vlk ticho sprevádzal dievča, do ktorého sa zamiloval. Na krátky čas v roku, v lete, sa z neho stával človek. Grace sa však neodvážil osloviť... až teraz.

Triaška

Grace a Sam si nikdy nepripúšťali, že by mohli niekoho milovať, ale láska si ich napokon celkom podmanila. Sam musí bojovať, aby zostal človekom, a Grace – aby zostal s ňou, aj keď to znamená prijať bolestnú minulosť, krehkú prítomnosť a budúcnosť bez nádeje.

Autor: Lauren Kate
Kniha: Fallen
Obsah (oficiálna anotácia): 
Na Danielovi Grigorim je čosi bolestne známe. Tajomný, uzavretý chlapec pritiahne pozornosť sedemnásťročnej Luce Priceovej hneď v jej prvý deň na internátnej škole Meč a kríž pri meste Savannah. Je jediným svetlým bodom na mieste, kde nie sú dovolené mobilné telefóny, ostatní študenti sú vyšinutí a bezpečnostné kamery ich sledujú na každom kroku.

Daniel však nechce mať s Luce nič spoločné – a dáva jej to jasne najavo. No ona sa nevzdáva. Mládenec ju priťahuje ako svetlo nočného motýľa a Luce musí zistiť, čo pred ňou tak zúfalo skrýva... aj keby ju to malo stáť život. Nebezpečne vzrušujúci a temne romantický triler
PÁD je súčasne najúžasnejším príbehom lásky!


Autor: Richelle Mead
Kniha: Vampire Academy 4: Blood Promise
Obsah (oficiálna anotácia):
Život Rose Hathawayové nebude už nikdy stejný. Po nelítostném útoku na Akademii zemřelo hodně Morojů i dhampýrů. Ti, kteří přežili, jsou na tom ještě hůř: musejí se vyrovnat se smrtí kamarádů. A Rosin krk nyní zdobí tetování, které všem zvěstuje, že zabila bezpočet Strigojů.
Jen jedna oběť je však důležitá… Dimitrij Belikov. Rose podstoupila bolestnou volbu, opustila Akademii i svou nejlepší kamarádku Lissu, poslední žijící dragomirskou princeznu, a vydala se pronásledovat muže, kterého miluje. Musela dojít až na kraj světa, aby Dimitrije našla a mohla tak splnit krvavý slib, který mu dala. Až ale nastane okamžik rozhodnutí, bude Dimitrij stále chtít, aby ho raději zabila, než aby žil jako stvůra?
V sázce je teď úplně všechno. Zranitelná a osamocená Rose se ocitá ve světě, který je pro ni stejně neznámý jako nebezpečný. Najde v sobě dost sil, aby Dimitrije zničila? Anebo se obětuje ve jménu nesmrtelné lásky?

Autor: Ursula K. Le Guinová
Kniha: A Wizard of Earthsea
Obsah (oficiálna anotácia): 
Úchvatná trilógia sa začína Čarodejom Zememoria, pokračuje Hrobkami Atuanu a končí Najvzdialenejším pobrežím. Čarodej Zememoria Ged je najväčším čarodejom celej krajiny, no kedysi to bol nedočkavý, namyslený mladík, túžiaci po moci a poznaní. Zo svojho rodného ostrova Gont odišiel do čarodejníckej školy na Roke, kde z pýchy vypustil na svet tieň, čo spôsobil smrť arcimága. Ged musí podstúpiť skúšku, zvládnuť slová moci, skrotiť silného draka, vstúpiť na prah smrti, aby znovu nastolil rovnováhu, ktorú vo svojej nevedomosti porušil.

Autor: Beth Revis
Kniha: Across the Universe
Obsah (môj voľný preklad anotácie):
Amy opustila svoj milovaný život na 300 rokov.
Chytená v priestore a zamrznutá v čase, je Amy vezená na novú planétu. 50 rokov pred tým, ako na ňu majú doraziť, ju však niekto násilne prebudí a stáva sa obeťou pokusu o vraždu. Teraz Amy sa stratila na palube a nič jej nedáva zmysel. Cíti sa neskutočne sama a opustená.
Niekto tu však na ňu čaká. Chce ju ochraňovať, ale ona ho odmieta.
Ale kto dokáže veriť, keď všade okolo sú tajomstvá a klamstvá? Vrah je predsa tam von a Amy sa nemá kam schovať…


Prenášam si: 
Kisses from Hell, Punková princezná
Dôvod:
Kisses from Hell ma nudili, takže sa to pokúsim dočítať tento mesiac. Punková pricezná... pri tej jednoducho vidieť, že je to prvé dielo 17 ročnej autorky. Niektoré veci ma doslova dorážajú a je písaná... ako je písaná. Som v polke, snáď to dočítam.

Čo som si pridala minulý mesiac a nemala to čítať:
Ak zostanem - Gayle Forman  
Vampýrska akademie - Richelle Mead
Pýcha a predsudok - Jane Autsten
Mrazivý polibek - Richelle Mead
Stínem políbená - Richelle Mead 
Som číslo 4 - Pittacus Lore 
Hush Hush - Becca Fitzpatrick 

Počet prečítaných kníh minulý mesiac:
8 a pol knihy :)

Počet kníh, ktoré by som chcela prečítať tento mesiac:
5 plánovaných, snáď 3 neplánované :)

1 komentár:

  1. Jsem zvědavá, jak se tím vším popereš a těším se na recenze :)

    OdpovedaťOdstrániť

Je mi to veľmi ľúto, ale z dôvodu množstva spamov som musela zaviesť opisovanie z obrázka. Pevne verím, že sa množstvo spamov zredukuje a teším sa na vaše komentáre! :)