nedeľa, februára 27, 2011

Posúď knihu podľa obalu #5

Pridávam svoj piaty príspevok do meme, ktoré usporadúva Syki - Posúď knihu podľa obalu :)

Autor: Maggie Stiefvater

Kniha: Shiver (Triaška)

Oficiálna slovenská anotácia:
Jedného dňa napadnú malú Grace vlci. Jeden z nich, ten so žltými očami, ju však ubráni a odtiahne do bezpečia. O niekoľko rokov Grace nájde na verande svojho domu postreleného chlapca so žltými očami...

Chlad
Grace roky pozorovala vlčiu svorku v lese za domom svojich rodičov. Jeden zvláštny vlk so žltými očami – jej vlk – zas tajne sledoval Grace. Zdalo sa jej, že ho pozná, ale netušila odkiaľ.

Horúčava
Sam viedol dva životy. Ako vlk ticho sprevádzal dievča, do ktorého sa zamiloval. Na krátky čas v roku, v lete, sa z neho stával človek. Grace sa však neodvážil osloviť... až teraz.

Triaška
Grace a Sam si nikdy nepripúšťali, že by mohli niekoho milovať, ale láska si ich napokon celkom podmanila. Sam musí bojovať, aby zostal človekom, a Grace – aby zostal s ňou, aj keď to znamená prijať bolestnú minulosť, krehkú prítomnosť a budúcnosť bez nádeje.
 
Názory ostatných: Rozporuplné. Áno, tak by sa to dalo povedať. Jedna skupina tvrdí, že ide o perfektnú knihu. Druhá zase, že sa do pokračovania ani nepustia. Tretia tvrdí o prvej knihe (Shiver), že je skvelá, ale autorka to pokazila pokračovaním. Hodnotenie na goodreads je taktiež rozporuplné. Nájdete tam od 5 hviezdičiek až po 1. Veselo sa to strieda a človek nevie, čo si o tom myslieť. Kniha sa taktiež pýši dvomi peknými obálkami: jednou bielo modrou a druhou bielo čiernou. Ja vlastním knihu v druhom prevedení. Obe sú krásne a napriek jednoduchosti lákajú.

Môj názor: Som na začiatku knižky. Zatiaľ neviem presne povedať, čo si o knihe myslím. Číta sa ľahko, máte možnosť nahliadnuť do sveta oboch hlavných postáv. Obálka – resp. obe – ma očarili. Zatiaľ však pevne verím, že sa zaradím ku skupine, ktorá má sériu rada, pretože nerada dávam knihám menej, ako štyri hviezdičky, i keď i to sa stane.

6 komentárov:

 1. Patřím určitě k té první skupině čtenářů :)..

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Já si nejspíš budu muset udělat pořadník knih :D Mám toho na TBR nějak moc :D

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Hej hej, a kam patrím ja :D Nemôžem sa zaradiť ani do jednej! :D

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Tak povedzme, že ty si v skupinke, o ktorej som ešte nepočula :D

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Typické, typické - zase musím byť niečo extra :D

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Aspoň sa nestratíš vo väčšine ;) Si jednoducho výnimočná :)

  OdpovedaťOdstrániť

Je mi to veľmi ľúto, ale z dôvodu množstva spamov som musela zaviesť opisovanie z obrázka. Pevne verím, že sa množstvo spamov zredukuje a teším sa na vaše komentáre! :)