sobota, februára 05, 2011

Knihy na mesiac... FEBRUÁR

Pridávam teda ďalšiu rubriku a to: Knihy na mesiac..., v ktorej každý mesiac pribudne zoznam kníh, ktoré plánujem prečítať. Tento mesiac toho bude menej, pretože v škole toho je trošku viac ako som čakala, ale minimálne tie tri-štyri knihy prečítam :)

Autor: P.C.&Kristin Cast
Kniha: Vyvolená
Obsah (oficiálna anotácia): V Škole noci ožívajú temné sily a v živote upírskeho mláďaťa Zoey Redbirdovej nastanú prevratné zmeny. Z tých, čo sa tvária ako priatelia, sa vykľujú nepriatelia. A napodiv sa zrazu môže spoľahnúť na zaprisahaných rivalov, ktorí ju podržia. Zoeina najlepšia priateľka Stevie Rae je nemŕtva, ale zubami-nechtami sa usiluje držať zvyškov svojej ľudskosti. Zoey by jej veľmi chcela pomôcť, lenže vôbec netuší ako... Navyše musí všetko držať v tajnosti, lebo pravda je v Škole noci nebezpečná. Aj nevyriešené ľúbostné vzťahy k trom chlapcom jej dávajú zabrať. A keď sa zdá, že horšie to už byť nemôže, niekto začne vraždiť dospelých upírov...
Status: rozčítané (70%)

Autor: Domonika Ponechalová
Kniha: Punková princezná
Obsah (oficiálna anotácia): Karolína Ďuranová je úplne obyčajné takmer šestnásťročné dievča. Má staršiu sestru žijúcu v zahraničí a kamarátky povahovo úplne odlišné od nej. Napriek svojej nesmelosti má však túžby ako všetky ostatné dievčatá. Jedna sa jej nečakane splní, keď ju pozve sestra do vysnívaného Anglicka. Zoznámi sa s novými ľuďmi, novým prostredím a nájde si nového kamaráta. Domov sa vracia s bohatými zážitkami. No aj tam ju čaká príjemné prekvapenie – tentoraz v podobe stretnutia s niekým, o kom už dlho snívala. Zmení sa niečo v jej živote, alebo bude všetko pokračovať v zabehaných koľajach?
Status: polička - tento mesiac prečítam

Autor: Kristin Cast, Alyson Noel, Kelley Armstrong, Richelle Mead, Francesca Lia Block
Kniha: Kisses from Hell
Obsah (môj opis): Zbierka poviedok plných lásky a upírov od dnešných piatich obľúbených autoriek - Kristin Cast (House of Night), Richelle Mead (Vampire Academy), Alyson Noel (Evermore), Kelley Armstrong (The Summoning), and Francesca Lia Block (Pretty Dead).
Status: rozčítaná (10%)Zatiaľ sú to pre tento mesiac tieto tri knihy, je možné, že k nim ešte niečo pribudne. Uvidí sa podľa času :)

3 komentáre:

 1. Neznám jen tu prostřední knihu a chvíli jsem dumala nad tím, co to má ten kluk omotané okolo zápěstí, až mi došlo, že to je šátek :D Můj osobní epic fail :D :D

  Kisses from Hell mě hodně zklamalo. Nebýt povídky od Richelle, byl by to děs běs.

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Kisses from Hell - naozaj som úprimne zvedavá, čo na to povieš :D :D To je taká podivná zbierka, že na to nemám slov :D

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Jéé. škola noci, to doporučuju :))

  OdpovedaťOdstrániť

Je mi to veľmi ľúto, ale z dôvodu množstva spamov som musela zaviesť opisovanie z obrázka. Pevne verím, že sa množstvo spamov zredukuje a teším sa na vaše komentáre! :)